Aktywny wypoczynek nad morzem?
Nie tylko plażą człowiek żyje!

Nie od dziś wiadomo, że nad polskie morze tłumnie przybywają spragnieni wypoczynku i spokoju. Jednak oprócz wylegiwania się nad morzem zdecydowanie warto jest rozważyć aktywne spędzenie czasu w nadmorskiej okolicy, która oferuje nie tylko piaszczysty brzeg, ale również wspaniałą rzekę Regę. Jest to trzecia najdłuższa rzeka wpływająca bezpośrednio do morza, a większość jej długości stanowi szlak kajakowy.

Spływ kajakiem po Redze to niezapomniana przygoda, której nie da się porównać z bezczynnym wylegiwaniem na plaży. Jeśli szukasz urozmaicenia swojego czasu spędzonego nad morzem lub po prostu pragniesz wypocząć na łonie natury, to spływ kajakowy może być doskonałym połączeniem odpoczynku z aktywnością. Niezwykłe przeżycie i widoki gwarantuje dotarcie kajakiem do morza.

Dlaczego warto pływać kajakiem?

Jak świat długi i szeroki już od czasów antycznych kajak był wykorzystywany jako środek transportu niemal pod każdą szerokością geograficzną. Dziś kajaków może nie używamy do walki i podróżowania w celach odkrywczych, ale rekreacyjne pływanie kajakiem stało się popularną formą aktywnego spędzania czasu.

Wakacje nad morzem gwarantują dietę bogatą w bitą śmietanę i gofry, dlatego warto połączyć przyjemne spędzanie czasu z niezwykle pożytecznym wysiłkiem fizycznym.  

Spływy kajakowe Regą

W ucieczce przed tłokiem, miastem i turystami spływ kajakiem do morza jest doskonałym rozwiązaniem. Rega dostarcza wystarczająco wielu wrażeń zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych kajakarzy. Spływy kajakowe Regą zapewnią wszystkim chętnym aktywny wypoczynek nad morzem.

Spływ Regą gwarantuje niezapomniane widoki, bliskość przyrody i aktywny wypoczynek! Nie trzeba od razu porywać się na kajakarską podróż dookoła świata, a wystarczy oddać się tej aktywnej formie relaksacji przy okazji wizyty nad polskim morzem.

Kajaki Trzebiatów

Trzebiatów to niewielkie miasto położone nad Regą, z którego zaczyna się jedna z najpopularniejszych tras kajakarskich na Redze, prowadząca do samego morza. Trasa trwa mniej niż cztery godziny i dostarcza okazji do podziwiania podwodnego życia, a także ornitologicznych obserwacji.

Wspólne wiosłowanie?

Samotne pływanie kajakiem możemy pozostawić dla profesjonalistów, na wakacjach i w ramach relaksu najlepiej wiosłuje się w dobrym towarzystwie!

Spływ kajakowy to doskonała forma aktywnego wypoczynku, podczas którego w zależności od trasy można zrelaksować się lub poczuć nieco adrenaliny. Z tego powodu coraz więcej firm decyduje się na włączenie spływu kajakowego do harmonogramu integracyjnej imprezy firmowej. Spływ kajakowy może też być wyjątkową oprawą wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Wikingowie Regi – aktywny wypoczynek

Pomorze, Pomorze zachodnie, Szczecin, Koszalin, Kołobrzeg, Goleniów, Nowogard, Stargard, Świnoujście, Pobierowo, Rewal, Niechorze, Mrzeżyno, Grzybowo, Dziwnów, Międzyzdroje, Mielno, Dźwirzyno, Rogowo, Gryfice, Resko, Płoty, Łobez, Piła, Szczecinek, Poznań, Gorzów Wielkopolski