Zapraszamy wszystkich chętnych, lubiących aktywny wypoczynek, tych którym znudziło się pływanie po spokojnych wodach, na piękną i malowniczą rzekę Mołstową, na której można przeżyć wspaniałą, niepowtarzalną przygodę.

Rzekę tą polecamy raczej dla kajakarzy którzy już parę razy płynęli kajakami. Jest to rzeka nizinna, o długości około 50 km ( różne źródła różnie podają ), płynie w północno-zachodniej Polsce, uchodzi do rzeki Regi jako jej prawy dopływ. Na rzece jest sporo fajnych utrudnień, które sprawiają dużą frajdę kajakarzom takich jak jazy, zwałki, mały wodospad.

Rzekę tą dopiero od roku 2013, polecamy jako szlak turystyczny, sami ją przepłynęliśmy i była to super przygoda. Na razie polecamy na spływanie turystyczne 3 odcinki rzeki;

  • Kiełpino Młyn – Brojce
  • Brojce – Mołstowo
  • Mołstowo – Kłodkowo

Oczywiście najtrudniejsze są te odcinki rzeki które znajdują się najdalej od ujścia Mołstowej do rzeki Regi.

Rozmawialiśmy przynajmniej z kilkudziesięcioma kajakarzami którzy w 2013 roku płynęli różnymi odcinkami Mołstowej i każdy bez wyjątku, mimo trudności jakie napotkali na trasie spływu, był zachwycony rzeką i przygodą jaką przeżył.

Dosyć dobra jest sytuacja noclegowa , są dwa gospodarstwa agroturystyczne które znajdują się nad samą rzeką i oferują noclegi dla kajakarzy(oczywiście możemy pomóc w rezerwacji noclegów). Inna możliwość noclegu to bezpłatne pole namiotowe przy przystani kajakowej w Trzebiatowie.

Chcąc zarezerwować sobie termin na spływ wystarczy zadzwonić pod jeden z wybranych numerów 501225685 lub 608517859

Wikingowie Regi – Spływy kajakowe Mołstową